Pasižvalgykite po Trakų rajoną iš paukščio skrydžio

2018 07 27

Pamatykite Trakų rajoną iš paukščio skrydžio. Iš čia visai kitaip atrodo pažintinis Varnikų takas, vedantis per nuostabaus grožio miškus, įspūdingą Ilgelio pelkę bei joje telkšančius ežerėlius. Ar pavyks suskaičiuoti angelus ant Angelų kalvos? Šiandien ją puošia per 40 didingų angelų, iš ąžuolo drožtos skulptūros bei koplytstulpiai, siekiantys beveik 6 metrus.

Iš viršaus stebėkite Užutrakio dvaro sodybą – vieną ryškiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos dvarų. Ant Galvės ežero kranto įkurtas ansamblis suteiks galimybę pajusti XIX a. Lietuvos diduomenės gyvenimo dvasią. Grožėkitės įspūdingu parku ir iš dvaro atsiveriančiais vaizdais į Trakų pilį!

Taip pat iš paukščio skrydžio gerai matomas taip vadinamas „bulvių kelias“. Anksčiau Užutrakio dvaro rūmus bei sodybos ūkį aptarnaujantis personalas retai keliaudavo vandens keliu. Ūkiniams reikalams buvo skirtas kitas – „bulvių kelias“. Tai sausumos kelias, anuomet per laukus vedęs iki Užutrakio dvaro ūkinių pastatų, o šiandien vingiuojantis daugiausia Galvės ežero pakrante.
Ežerų apsuptyje, Trakų pusiasalio aukštumoje iškiliai švyti Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika. Trakų salos pilies rūmams savo mastu ir didybe prilygstančiai bažnyčiai 2017 m. buvo suteiktas bazilikos titulas.

Interneto svetainėje www.exploretrakaivilnius.lt atrasite dar negirdėtų faktų apie lankytinus objektus Trakų ir Vilniaus rajone. Taip pat galėsite išsirinkti iš įdomių ir netikėtų maršrutų savo laisvalaikiui. Jei išbandėte visus siūlomus, tuomet galėsite susidėlioti asmeninį maršrutą.