Apie projektąAr esi girdėjęs apie Trakus? Nedidelį miestą Lietuvos šiaurės rytuose, visai šalia Vilniaus. Gali būti, jog lankei jį mokyklos ekskursijos metu. Gal draugai ten šventė vestuves? Užsukai paragauti kibinų tą kartą pakeliui iš Marijampolės į sostinę! Jei nesi iš Lietuvos, galbūt skaitei apie vietinius karaimus istorijos vadovėlyje arba matei Trakų salos pilį internete.

Bet ar žinojai, jog šiame, didžiuosius kunigaikščius menančiame mieste, jo apylinkėse ir šalimais esančiame Vilniaus rajone bendrai yra virš 40 paslaptingų, mitais ir legendomis apipintų vietų, apie kurių egzistavimą, tikėtina, negirdėjai niekada?

Projektas „Atrask. Pažink. Išsaugok“ siekia tai pakeisti. Mes tikime, jog visi Lietuvos ir užsienio turistai, keliautojai, nuotykių ieškotojai, istorijos mėgėjai ir legendų gerbėjai turėtų išgirsti apie neapsakomus Trakų bei Vilniaus rajonų kultūros ir gamtos paveldo turtus. Dėl to sukūrėme įrankį – šį tinklalapį – kuriame gali:

  • patogiai naršyti įdomiausius Trakų ir Vilniaus rajonų lankytinus objektus;
  • rinktis tarp jau suplanuotų ir kurti savo maršrutus;
  • pasiskaityti apie konkrečią vietą prieš nusprendžiant leistis į kelionę link jos;
  • praleisti valandų valandas galerijoje, kupinoje vaizdo ir garso įrašų.

Visi tinklalapyje esantys objektai sugrupuoti į keturias kategorijas: daugiakultūriškumas ir piligrimystė, istorinės pilys ir piliavietės, dvarai ir parkai, kulinarinis ir tautinis paveldas. Taip lengviau pasirinkti, kai nežinai, ką tiksliai nori pamatyti, tačiau numanai, kokia tema tave domina.

Dėl tos pačios priežasties aprašymus kūrėme siedami objektus su juos supančia istorine aplinka, įvykiais,  asmenybėmis, architektūriniais sprendimais ir kita, kiekvienam individualią vertę turinčia informacija.

Tikimės, jog baigus skaityti šią pastraipą tave apims įkvėpimas pažinti Lietuvos kraštą iš arčiau. Atėjo laikas ieškoti bendražygių ir krautis kuprinę. Turi daug kur nukeliauti, daug ką pamatyti!

 

 

Projektą įgyvendina Trakų rajono savivaldybė su partneriais: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Trakų turizmo informacijos centru ir Trakų istorijos muziejumi.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę Nr. 05.4.1-LVPA-K-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e. rinkodara“.